Informatie utila pentru invingatorii si premiantii Campionatului RM la tenis, 2014 si alte turnee
In rezultatul desfasurarii Campionatului Republicii Moldova de tenis de camp editia anului 2014, in conformitate cu Hotarirea Colegiului Ministerului Tineretului si Sportului nr. 1.2 din 14 mai 2014 cu privire la aprobarea Clasificatiei Sportive a Republicii Moldova pe anii 2014-2017 urmeaza a fi inaintate propuneri pentru conferirea titlurilor si categoriilor sportive castigatorilor si premiantilor in conformitate cu rezultatele obtinute.
Astfel, tinem sa felicitam inca odata castigatorii pentru rezultatele deosebite obtinute in competitii si sa le aducem la cunostinta ca pentru conferirea titlurilor si categoriilor sportive, FTM urmeaza sa prezinte Ministerului Tineretului si Sportului al RM dosarele in vederea aprobarii candidaturilor la aceste titluri. In aceasta ordine de idei, solicitam sportivilor nominati sa prezinte la sediul FTM (mun. Chisinau, str. Columna, 144a) urmatoarele acte:
2. Fisa de conferire examinata de federatia de profil.
Actele pentru acordarea titlurilor si categoriilor sportive vor fi depuse la Comisia republicana de acordare a titlurilor si categoriilor sportive, care, dupa examinarea acestora, face propunerile respective de acordare si conferire a titlurilor si categoriilor sportive.
Totodata, va rugam sa verificati listele sportivilor carora le-au fost conferite titluri si categorii sportive, pe care le puteti gasi mai jos sau pe site-ul FTM, la rubrica „Titluri si Categorii Sportive” si in cazul in care nu va regasiti va rog sa contactati reprezentantii FTM la numarul de telefon: +373 22 209966 sau direct la sediul FTM pentru a inlatura omisiunile sau a corecta erorile.
Lista sportivilor detinatori ai titlurilor sportive |
||
Albot Radu |
Maestru International al Sportului |
Nr. B/697 din 28.12.2010 |
Baskov Dmitri |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/432 din 22.06.2012 |
Borvanov Roman |
Maestru International al Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Cepac Nichita |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Ciumac Andrei |
Maestru International al Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Cozbinov Alexandru |
Maestru al Sportului |
Nr. B/653 din 14.11.2013 |
Cuptov Serghei |
Maestru al Sportului |
Nr. B/474 din 18.07.2011 |
Dubarenco Maxim |
Maestru International al Sportului |
Nr. B/653 din 14.11.2013 |
Gorban Andrei |
Maestru International al Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Gorban Iurie |
Maestru al Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Helbet Iulia |
Maestru al Sportului |
Nr. B/697 din 28.12.2010 |
Minasyan Samvel |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/697 din 28.12.2010 |
Pavlov Serghei |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/175 din 01.04.2011 |
Perper Alexandra |
Maestru al Sportului |
Nr. B/727 din 25.11.2011 |
Porubin Gabriela |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/697 din 28.12.2010 |
Repesco Eugen |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/697 din 28.12.2010 |
Ribas Victor |
Maestru al Sportului |
Nr. B/727 din 25.11.2011 |
Rudenco Alexandr |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Sergheeva Iulia |
Maestru al Sportului |
Nr. B/697 din 28.12.2010 |
Soltanici Alina |
Maestru al Sportului |
Nr. B/175 din 01.04.2011 |
Tudorean Roman |
Maestru al Sportului |
Nr. B/697 din 28.12.2010 |
Turcan Igor |
Maestru al Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Uzun Timofei |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/727 din 25.11.2011 |
Valicov Dmitri |
Candidat in Maestri ai Sportului |
Nr. B/620/A din 25.10.2012 |
Vdovenco Anastasia |
Maestru al Sportului |
Nr. B/432 din 22.06.2012 |
Lista sportivilor detinatori de categorii |
|
Baranovschi Maxim |
Categoria-II |
Bulat Maxim |
Categoria-I |
Cepac Nichita |
Categoria-I |
Ciobanu Daniela |
Categoria-I |
Garstea Daniela |
Categoria-I |
Minasyan Iana |
Categoria-I |
Patras Ecaterina |
Categoria-II |
Testemitanu Ana |
Categoria-I |
Turcan Igor |
Categoria-I |
Informatii suplimentare puteti afla la sediul FTM sau la numarul de telefon: 0 22 209966.
Aparatul Executiv FTM