Ceremonia de inchidere a turneului national consacrat Zilei Internationale a Copiilor in numele lui
Ieri, 1 iunie, la Scoala Sportiva Specializata Republicana de Tenis, a avut loc ceremonia de inchidere a turneului national, consacrat Zilei Internationale a Copiilor, in numele lui Vasile Dobinda.
Conform deciziei Biroului Federal FTM, incepand cu anul curent, turneul poarta numele lui Vasile Dobinda. De asemenea, in acest an turneului i-a fost atribuita categoria a II-a, fapt care a starnit interes si mai mare in randurile sportivilor profesionisti ai tarii noastre, iar faptul ca acesta s-a desfasurat la toate categoriile de vartsa, desigur, a sporit interesul tenismanilor fata de eveniment.
La evenimentul de decernare a premiantilor au fost prezenti Presedintele de onoare a FTM, D-l Vasile Dobinda, Vice-Presedintele FTM, D-l Vladimir Garstea, Directorul interimar al SSSRT, D-l Nicolae Danila, membrul Biroului Federal al FTM, D-l Grigore Cusnir.
Locurile premiante s-au repartizat dupa cum urmeaza:
Red Court:
Locul I - Nazarenco Cristian
Locul II - Radu Serj
Locul III - Ostavciuc Daniel
Locul IV -Iurina Eva
Orange Court:
Locul I - Cazmali Vladimir
Locul II - Marinov Alexandr
Locul III - Gargalic Igor
Locul IV - Grozavu Madalina
Baieti -10
Locul I - Cazac Ilie
Locul II - Chirtoaca Alexandru
Locul III - Stovpet Dumitru
Baieti - 12
Locul I - Cazac Maxim
Locul II - Brovinschi Mihail
Locul III - Semichin Alexei
Baieti - 14
Locul I - Andries Alin
Locul II - Todirascu Adrian
Locul III - Cazac Maxim
Baieti - 16
Locul I - Andries Alin
Locul II - Todirascu Adrian
Locul III - Butnaru Andrei
Seniori
Locul I - Cocerean Aram
Locul II - Trifoi Rostislav
Locul III - Comcov Constantin
Fete -10
Locul I - Abbas Alyia
Locul II - Mocanu Anghelina
Locul III - Trifoi Xenia
Fete - 12
Locul I - Haetcaia Vlada
Locul II - Malai Ecaterina
Locul III - Grozavu Olivia
Fete-14
Locul I - Ahalaia Mariam
Locul II - Farima Renata
Locul III - Cebotari Nicoli
Fete-16
Locul I - Farima Renata
Locul II - Ahalaia Mariam
Locul III - Naumenco Polina
Dublu 10
Locul I - Cazac Ilie/Mocanu Anghelina
Locul II - Cirma Nicolai/ Barladean Nicolai
Dublu Fete -14
Locul I - Cebotari Nicoli/Sosnovschi Cristina
Locul II - Slavenschi Minola/Cocerean Mariam
Dublu Baieti -14
Locul I - Tropin Catalin/Suhina Nichita
Locul II - Babici Maxim/ Semichin Alexei
Dublu Mixt 14
Locul I - Tropin Catalin/Farima Renata
Locul II - Butnaru Andrei/Grozavu Olivia
Cea mai mare surpriza pentru participanti a fost masa dulce, organizata la finele ceremoniei de inchidere, organizata cu prilejul Zilei Internationale a Copiilor.
Federatia de Tenis din RM aduce sincere multumiri Ministerului Tineretului si Sportului al RM, precum si Scolii Sportive Specializate Republicane de Tenis, pentru o buna desfasurare a turneului si implicare in organizarea acestuia.
De asemenea le aducem sincere multumiri sponsorilor generali ai FTM, companiei “Dufremol” si Fundatiei “Miron Shor”, conduse de D-ul Ilan Shor, pentru implicarea si sprijinul acordat in vederea bunei desfasurari a turneului.
Serviciul de presa FTM.